Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zlatý úspěch Honzy Škarbana na MČR v přespolním běhu

Zlatý úspěch Honzy Škarbana na MČR v přespolním běhu

Do Slavkova u Brna se poslední březnový víkend sjeli mladí běžci, aby poměřili své síly v rámci Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Počasí bylo pěkné a účast hojná. Na start se postavilo 72 dorostenců, 51 dorostenek, 85 žáků, 96 žákyň, 82 mladších žáků a 106 mladších žákyň.

Běžci našeho gymnázia byli velice úspěšní. Hlavní hvězdou se stal stejně jako v loňském roce dorostenec Jan Škarban, který si po 4 kilometrech dofinišoval pro zlatou medaili a může ji přidat do své již početné sbírky cenných mistrovských kovů.

Mezi dorostenkami si pro bramborové umístění na tříkilometrové trati doběhla Kristýna Dvořáková a jedenáctou příčku obsadila její oddílová kolegyně Barbora Jedličková. V kategorii dorostenců byli na startu závodu kromě Honzy Škarbana i Jan Riegel, který proběhl cílem jako jedenáctý, a Michal Pergler obsadil v silné a početné konkurenci místo patnácté.