Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > EU, ESF > Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu > Učební proces na Sportovním gymnáziu v Plzni byl modernizován v lednu i únoru 2010

Učební proces na Sportovním gymnáziu v Plzni byl modernizován v lednu i únoru 2010

Během měsíců ledna a února 2010 zpracovatelé zapojeni do projektu „Gymnázium – vstupní brána na vysokou školu“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, odevzdali další výstupy projektu, tentokrát určené pro práci s žáky nižšího stupně gymnázia. Tvoří je výukové prezentace, které jsou zpracované v aplikaci Microsoft Office PowerPoint a k jednomu produktu jsou zhotoveny pracovní listy včetně zkušebních testů v aplikaci Microsoft Office Word.

Mgr. Ivana Fryčková vytvořila výukovou prezentaci na téma „Tvarosloví“. Ke každé prezentaci je zpracován pracovní list pro žáky a test k orientační kontrole toho, jak si žáci učivo osvojili. Mgr. Václava Dlouhá zpracovala výukové prezentace na téma „Mocniny a odmocniny“, „Pythagorova věta“ a „Obsahy a obvody útvarů“. Mgr. Marie Mašková dokončila tvorbu výukové prezentace „Zvukové jevy“ pro žáky tercie nižšího gymnázia k výkladu a procvičování učiva. Výukové prezentace jsou nyní ve výuce ověřovány.

Osobně jsem se zúčastnila hospitace v hodině českého jazyka v sekundě, v níž probíhalo ověřování výukové prezentace „Tvarosloví“, konkrétně učivo o zájmenech. Při procvičování učiva byli žáci velmi aktivní. Každý žák nejprve samostatně vyplňoval pracovní list a poté žáci společně prováděli kontrolu správných řešení pomocí vyřešených úkolů promítaných na interaktivní tabuli. Vyučovací hodina byla velmi efektivní.

Díky tvorbě vlastních výukových prezentací a jejich využívání ve výuce se stává učební proces pro naše žáky modernější a bezesporu zajímavější.

 

Mgr. Milena Majerová,
hlavní manažer projektu

 

esf_velke_komplet.jpgTENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY