Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 4 individuální tituly našich atletů na Mistrovství ČR žactva!

4 individuální tituly našich atletů na Mistrovství ČR žactva!

Mladí atleti se na svůj vrcholný závod sezony sjeli do Mladé Boleslavi a ani chladné zářijové počasí jim nebylo překážkou k podání skvělých výkonů.

Na trati 100 m překážek obsadily dvě medailové pozice žákyně SG. Anežka Kárníková si odváží zlatou a Viktorie Jánská bronzovou medaili. Anežka se svým výkonem 14,11 s vystoupila na vrchol letošních republikových žákovských tabulek.

Dařilo se i v dálkařském sektoru, kde zářila Viktorie Jánská, která si v napínavém závodě doskočila pro zlatý kov.

Svým soupeřům nedal šanci ani Jan Škarban, který na trati 1500 m proběhl cílovou čáru v čase 4:10,76. Honza se také pyšní nejlepším letošním výkonem této trati.

Zlatý kov si z mistrovského závodu odvezl i Jonáš Fleisig, který triumfoval na trati 150 m a na 60m trati obsadil místo čtvrté.

Těsně pod stupni vítězů se ve skoku dalekém umístila Kristýna Záhořová. Finálové pozice obsadily na trati 200 m překážek Anežka Králová a Anežka Kárníková. Desítku nejlepších dálkařů uzavřel svým výkonem Tadeáš Zíma.

Skvěle si vedly i štafety. Zlato vybojovala sprinterská štafeta AK Škoda Plzeň, ve které se přestavili žáci SG Tadeáš Zíma a Jonáš Fleisig. V dlouhých štafetách si pro zlato doběhly žákyně TJ Baníku Stříbro v sestavě s Kristýnou Záhořovou a o štafetový bronz se postarali žáci AK Škoda Plzeň s Tadeášem Zímou na startu a Janem Škarbanem jako finišmanem.