Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kvinta a 1.B na Dnu vědy a techniky

Kvinta a 1.B na Dnu vědy a technikyZačátkem školního roku, dne 10. 9. 2021, se třídy Kvinta a 1.B vydaly na náměstí Republiky v Plzni, kde probíhal Den vědy a techniky Západočeské univerzity v Plzni. Žáci si na místě mohli vyzkoušet spoustu různých pokusů a aktivit, které lze spatřit v běžném životě, tak také experimenty, se kterými se člověk jen tak nesetká.

2.jpg 1[167].jpg

K nahlédnutí byla stanoviště například s hlavolamy, tekutým dusíkem, elektřinou, virtuální realitou nebo i s hořící pěnou a různými podobnými pokusy. K vyzkoušení zde byly i dalekohledy sloužící pro pozorování Slunce, planet nebo Měsíce.

Na místě nechyběly ani vědomostní hry, jako třeba rozpoznávání vůně bylinek nebo přiřazování typu srsti ke zvířecímu majiteli. Nechyběla ani stanoviště s robotikou, kde si žáci mohli vyzkoušet programování mBota nebo kreslení dráhy pro Ozoboty. Na tomto stanovišti byla k nahlédnutí i 3D tiskárna.

Žákům se naskytla i možnost nahlédnout do vozidla zdravotnické záchranné služby. Někteří si vyzkoušeli podat první pomoc a někteří i způsoby, jak lze předcházet dopravní nehodě pomocí nových technologií.

Žáci se také mohli něco dozvědět o historii počítačů a několika počítačových her.

 

Anna Šůhová, 1.B