Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Adopce na dálku

Adopce na dálkuJsou to už čtyři roky, kdy na našem gymnáziu studenti španělštiny spustili projekt Adopce na dálku. Každý rok se skládáme na příspěvek 7000  Kč určený k financování studia dítěte v Peru, které by bez naší pomoci nedosáhlo na školní vzdělání. Začínali jsme s podporou dvou dětí. Chlapec Cristo Calderón de Shuña základní školu již ukončil, takže poslední dva roky už pomáháme jen holčičce Lesly Viviana Lavinto. Neposíláme jen peníze, také si s Lesly vyměňujeme dopisy.

3.png 1.png

V psaní dopisu se studenti střídají. Toho posledního se ujaly studentky Katka a Sabina ze současného 4. ročníku. Protože se blíží konec jejich gymnaziálního studia, tak se za sebe a za své spolužáky s Lesly rozloučily. Byli to právě žáci této skupiny, kteří s iniciativou Adopce na dálku na naší škole začali. Patří jim velký dík za to, že se do projektu pustili s velkým odhodláním a elánem, který jim vydržel po celé čtyři roky. O pokračování jejich započaté pomoci se nemusí bát. Ke studentům ze skupin septimy, kvinty a 3. ročníku, kteří jsou do projektu zapojeni již několikátý rok, se letos ve velkém počtu přidali noví žáci z řad španělštinářů z tercie A i B a z 2. ročníku. I těmto novým nadšencům chci moc poděkovat!

Je vidět, že naši španělštináři mají dobré srdce, není jim lhostejný osud dětí v těžkých podmínkách a umí plnit své sliby. Veliké díky!

 

Mgr. Jana Frischová, vyučující ŠJ