Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěšné loučení s žákovskou atletikou v duchu krajských rekordů

Úspěšné loučení s žákovskou atletikou v duchu krajských rekordůPražská hala na Strahově i v letošním roce hostila tradiční žákovskou soutěž s názvem Vánoční hala. Vlivem opatření se jednalo o skromnější mítink než v letech minulých, přesto padaly mimořádné výkony.

Ve velkém stylu se s touto kategorii rozloučila žákyně kvarty našeho gymnázia Viktorie Jánská. Hned ve třech disciplínách zvítězila a vylepšila krajské rekordy této kategorie. Nejprve ve finále běhu na 60 m př. o setinu překonala výkon tréninkové kolegyně Barbary Píchalové z roku 2017 a zároveň se časem 8,59 s zařadila na druhé místo historických tabulek ČR. Podobný scénář měla i soutěž ve skoku dalekém, kde výkonem 583 cm taktéž vymazala Barbařino (loňská maturantka našeho SG) jméno z rekordních tabulek. Ve jménu pořekadla „když se daří, tak se daří“ prolétla závěrečnou disciplínou během na 150 m ve skvělém čase 18,50 s a mohla se tak radovat z třetího vítězství i překonání 23 let starého krajského rekordu.

1[188].jpg

Výborně si v soutěži vedla také Anežka Kárníková (1.A), která zvítězila na trati 300 m v novém osobním rekordu a byla druhá na 60 m př. ve skvělém čase 8,72 s. Věřme, že děvčata brzy navážou na tyto úspěchy v dorostenecké kategorii.

 

Mgr. Jakub Ryba, trenér atletiky