Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atleti Jánská a Škarban do popředí evropských tabulek

Atleti Jánská a Škarban do popředí evropských tabulek

Týden před mistrovstvím republiky potvrzují naši žáci mimořádnou sportovní formu. Viktorie Jánská se přestavila v rámci memoriálu Josefa Odložila na 100 m př. a byl z toho nový osobní rekord 13,57 s a průběžné 1. místo v evropských tabulkách. Stejný počin se povedl i Honzovi Škarbanovi na 2000 m př. v rámci krajského mistrovství. Oba tímto s přehledem splnili limit pro start na Evropském olympijském festivalu (EYOF).

O víkendu 10. - 11. 6. hostil slovinský Ptuj mezistátní utkání 5 zemí. Ve výběru samozřejmě nechyběli naši studenti Jánská a Škarban. O něco lépe se vedlo prvně jmenované. Nejdříve s velkým přehledem zvítězila ve skoku dalekém, kde s nedovolenou podporou větru skočila 624 cm. Jeden z  regulérních výkonů, 606 cm, je novým osobním rekordem a zároveň splněným limitem na vrchol sezóny EYOF. I přes drobné zdravotní problémy ještě Viktorie dokázala uhájit 3. místo v běhu na 100 m př.

Honza se tentokrát představil na doplňkové trati 1500 m a ve velice taktickém závodě, i přes mocný finiš, skončil na pěkném 5. místě.

Našim závodníkům budeme držet palce na následném MČR a závěrečné nominaci na olympiádu mládeže.