Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletky Petra Sičaková a Linda Suchá jsou mistryněmi ČR do 22 let!

Atletky Petra Sičaková a Linda Suchá jsou mistryněmi ČR do 22 let!Jubilejní dvacáté MČR do 22 let v atletice hostila v letošním roce Plzeň. Domácí podmínky dokonale využily naše studentky Petra Sičaková a letošní maturantka Linda Suchá, které s převahou ve svých disciplínách zvítězily.

1.jpg

Linda si již skoro tradičně připravila pro diváky dramatickou podívanou s několika zvraty. V sobotu se představila v dálkařském sektoru, kde se v soutěži zachraňovala až třetím pokusem a slušným výkonem 593 cm. Ve finálové sérii pokusů nakonec předvedla nejdelší letošní výkon 640 cm, čímž vylepšila rekord mistrovství ČR a udržela si již téměř dva roky trvající neporazitelnost ve skoku dalekém na mistrovstvích ČR všech kategorií!

Trojskokanská soutěž měla podobně napínavý vývoj. Po většinu soutěže vedla Emma Maštalířová z Dukly Praha. V závěru soutěže se však Linda srovnala se svým rozběhem a předvedla opět nejlepší výkon sezóny 13,51 m, což je také nový rekord mistrovství, a to téměř o 70 cm. Linda se tak mohla těšit z dalšího mistrovského titulu.

Neméně suverénní byla v soutěži oštěpařek Petra Sičaková. Letošní účastnice MSJ i ME do 20 let si zajistila vítězství již ve třetím pokusu výkonem 51,03 m. V závěrečné šesté sérii ještě vylepšila výkon na skvělých 54,34 m a získala svůj první titul v této kategorii.

Ve výborném světle se představily sestavy štafet na 4x100 m a 4x400 m, ve kterých bylo k vidění hned několik studentů a studentek SG. Ve stříbrných štafetách Škody Plzeň startovali Kateřina Matoušková a Jakub Peterka. Ze třetího místa se na krátké štafetě mohly těšit atletky Katka Burianová, Valerie Dzurová a Stella Böhmová a také děvčata startující za Sokol SG Plzeň-Petřín na 4x400 m – Anežka Voříšková, Anna Rychlíková a Veronika Sládková

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme!

 

Mgr. Jakub Ryba, trenér atletiky