Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > LETNÍ PŘÍPRAVA VE SPORTOVNÍ STŘELBĚ

LETNÍ PŘÍPRAVA VE SPORTOVNÍ STŘELBĚLetní prázdniny se nenesly pouze v duchu odpočinku a radovánek na dovolené, ale byly také plné střeleckých tréninků a závodů.

Na samém začátku prázdnin odjely Denisa Vadinská a Adéla Zrůstová na mezinárodní závody RIFLE TROPHY v Innsbrucku. V královské disciplíně 3x 40 ran z malorážky, kde musely být obě naše střelkyně „postaršeny“ do kategorie žen, nastřílela Denisa v základním závodě 1164 bodů a do finálového klání, tedy mezi nejlepší osmičku, postoupila ze třetího místa. Ve finále si své místo udržela a domů si přivezla bronz. Adéla bohužel výsledkově na finále nestačila, ale jistě získala obrovské zkušenosti do dalších závodů.

Následující týden prázdnin opět patřil Adéle a Denise. Proběhly juniorské mezinárodní závody RIFLE TROPHY v Mnichově. Denisa opět uspěla v malorážce v disciplíně 3x 40 ran a s novým osobním rekordem 1169 bodů postoupila do finále ze třetího místa, které si opět udržela. Adéla naopak kralovala v disciplíně vzduchová puška 60 ran vestoje. S výborným nástřelem 627,6 bodů, který je konkurence schopný i v ženské kategorii, obsadila nádherné 3. místo.

Během léta jsme dále stříleli 2 kola kontrolních závodů reprezentace (KZR) a finále KZR.  Ve finále KZR Adéla opět předvedla dobrý výsledek ve vzduchové pušce (624,5 bodů) a ve finále skončila na 6. místě. Denisa předvedla výborný výsledek v disciplíně 3x 40 ran malorážka (1169 bodů) a v hlavním závodě obsadila 5. místo. Bohužel ve finále jí štěstí tolik nepřálo a skončila na 7. místě.

Momentálně se střelkyně připravují na MČR v kulových zbraních, které proběhne 17. 9. - 19. 9. 2021.

Moc jim držíme palce!

 

Kateřina Kolaříková, trenérka sportovní střelby