Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Belgické Benátky a klenoty jižní Anglie

Belgické Benátky a klenoty jižní AnglieV pozdních večerních hodinách dne 26. května vyjel autobus s žáky sportovního gymnázia na čtyřdenní poznávací zájezd s cílem v Anglii. Páni řidiči nás přes noc dovezli do Belgie, kde jsme kolem poledne navštívili Bruggy, město s nádherným historickým centrem a krásnými vodními kanály. Po zbytek dne jsme se potulovali malebnými uličkami a nakonec se projeli středem města také lodičkou. Večer, po příjezdu na ubytování, jsme pak unaveni zalehli do postelí s vidinou brzkého vstávání.

Další den jsme vyrazili brzy ráno, abychom stihli trajekt přes Lamanšský průliv. Cesta proběhla v klidu a brzy nás vítaly nádherné bílé útesy kolem přístavu Dover. Ještě ten den jsme si stihli prohlédnout katedrálu v Canterbury, bílé útesy ve vesničce Birling Gap a také přístavní město Brighton. I přes deštivé počasí jsme si den náramně užili. Poznali jsme spoustu nových míst a zažili toho mnoho. Večer jsme se ubytovali ve městě Portsmouth.
Salisburská katedrála.jpg Útesy Beachy Head.jpg
Ve středu jsme měli naplánovanou prohlídku Salisburské katedrály. Odtud jsme dojeli přímo k tajemnému kamennému kruhu Stonehenge a udělali si zde i hezkou procházku klasickou anglickou přírodou. Poté jsme odjeli směr Portsmouth, kde nás městem provedla paní učitelka Herličková. Turistický den jsme zakončili cestou od pobřeží zpět na naše ubytování.

Poslední den jsme navštívili Londýn. Přes námořní muzeum, jízdu po Temži, slavný Tower Bridge, Westminsterský palác a opatství, náměstí Trafalgar Square a Katedrálu svatého Pavla jsme došli až k Shakespearovu divadlu Globe. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny, aby jedna šla na vyhlídkové kolo London Eye a druhá do Muzea umění. Výhledy z kola, Londýnského oka, byly úchvatné, ale i skupina v muzeu si návštěvu užila. Poté jsme se metrem přesunuli k našemu autobusu, který už byl připraven na cestu zpět do Plzně.

Za všechny zúčastněné žáky děkuji paní učitelce Herličkové, paní učitelce Luttman a paní učitelce Hamadbachir za přípravu výletu i skvělý přístup k nám. Doufáme, že nás ještě nějaký podobný zájezd potká. Jeli bychom hned!Vojtěch Šefl, Septima