Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Beseda s americkým diplomatem

Beseda s americkým diplomatemV pondělí 5. 2. 2024 byla studentům čtvrtých ročníků vyššího gymnázia poskytnuta možnost poslechnout si zajímavou přednášku od pana Todda Jurkowski, zaměstnance amerického velvyslanectví v ČR.

1.jpg

Zpočátku jsme mohli slyšet jednoduchou, trhanou češtinu, díky které se nám pan Jurkowski představil a řekl několik základních věcí o tom, co dělá a proč za námi přišel. Po několika  větách, které měly hlavně za úkol uvolnit atmosféru, začal hovořit anglicky, svým mateřským jazykem. Jeho angličtina byla opravdu libozvučná, absolutně bez přízvuku a na přesně takové úrovni, abychom rozuměli všemu, čemu jsme měli. Z jeho povídání jsme se dozvěděli o možnostech, jak se - ať už při studiu nebo pracovně - do USA dostat. Své  zkušenosti nám také poskytla paní magistra Lukavská, která jeden z pracovních programů zažila na vlastní kůži. Nakonec se pan Jurkowski rozhovořil i o svém osobním životě, kde všude pracovně žil, jaké jazyky umí, ale také jaké nevýhody jeho zaměstnání má.

Zcela na závěr setkání jsme měli prostor pro dotazy, kdy jsme dokonce otevřeli jakési krátké filozofické okénko o životních cestách a jaké „dveře” si máme při vstupu do postgraduálního života vybrat.

 

Lukáš Tauchman, 4.A