Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Technická olympiáda Plzeňského kraje

Technická olympiáda Plzeňského krajeNaši studenti se opět zúčastnili Technické olympiády Plzeňského kraje. Tentokrát se konala 1. února 2024 na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni. Přihlásili jsme dva týmy, které se postavily výzvě předvést své projekty před odbornou porotou. První tým sestávající z Ondřeje Hlaváče, Ondřeje Šlaise a Jakuba Zvěřiny z Oktávy předvedl funkční meteostanici, druhý tým s  Vojtěchem Červeným a Danielem Křepelem ze 2.B představil model inteligentního odpadkového koše.
1.jpg 2.jpg
Oba týmy projevily svou připravenost a dobrou schopnost zodpovědět všechny dotazy poroty. V konkurenci, která se z roku na rok stává silnější a důvtipnější, naše týmy obsadily v příslušné  kategorii šesté, resp. sedmé místo.

I když je naše gymnázium primárně sportovně zaměřené, snažíme se objevovat a podporovat mezi  žáky i technické talenty. Účast na soutěžích jim nabízí možnost rozvíjet nejenom své technické dovednosti, ale i klíčové kompetence, které budou prospěšné pro jejich budoucí studium a profesní kariéru. Taková zkušenost pro naše studenty znamená nejen možnost ukázat své schopnosti v praxi, ale  přispívá i k osobnímu a profesnímu růstu. Jsme rádi, že se můžeme soutěže pravidelně účastnit a ukázat, že i sportovně zaměření žáci mohou být nadaní v technických disciplínách.


Mgr. Lukáš Novák, vyučující M, F, Ch a mentor soutěžních týmů