Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V anglickém zeměpisu zkoušíme marketingové metody

V anglickém zeměpisu zkoušíme marketingové metodyPři diskuzích o Blízkém východě si kvintáni vyzkoušeli metodu SWOT analýzy a vytvořili výukové plakáty.

V seminární části zeměpisu v angličtině dostali žáci za úkol se na dvě vybraná témata podívat ze všech možných úhlů pohledu, identifikovat silné a slabé stránky a z nich vyplývající příležitosti a hrozby. S touto metodou se žáci jistě setkají i ve svých budoucích povoláních, neboť je velmi užívaná například v marketingu nebo projektovém managementu. Naše tréninková SWOT analýza se týkala témat pro Blízký východ klíčových - problematiky ropy pro zájemce o životní prostředí a odkazu starověkých říší pro fanoušky historie. Při zpracovávání úkolu žáci vyhledávali a kriticky posuzovali informace, někteří vášnivě diskutovali, navzájem skvěle ocenili vzájemné nápady a ve finále představili své závěry ostatním skupinám, a to vše převážně v angličtině.

2.jpg 1.jpg

Na zapálené skupinky diskutujících byla opravdu radost pohledět. Velmi mě potěšily věty, které při práci mimoděk zazněly a utvrdily mne v tom, jak důležité je rozvíjet mezipředmětové vztahy, kritické myšlení žáků, podporovat je v badatelské aktivitě a pěstovat dovednosti spojené s debatou.

„Takhle jsem nad tím fakt nepřemýšlela, dobrý.“
„No fakt, super nápad.“
„To jsme teď přece řešili v dějáku.“

Děkuji kvintánům za aktivní přístup k naší společné práci. Takové hodiny jsou prostě za odměnu.Mgr. Jana Herličková, vyučující Aj a Z