Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Bronzová medaile na MČR ve vícebojích Lindy Suché a úžasná dálka

Bronzová medaile na MČR ve vícebojích Lindy Suché a úžasná dálkaPrvní červnové dny patřily mistrovskému klání ve vícebojích, které se letos konalo ve Zlíně. Velmi teplé počasí nahrávalo pěkným výkonům a řádně vidět byli i studenti SG Plzeň.

Nejvíce radosti nám přinesla juniorská kategorie děvčat, ve které se představila Linda Suchá. Během sedmiboje si vytvořila hned šest osobních rekordů, vyjma běhu na 200 m, kde panovaly dosti nepříznivé podmínky. Výborný celkový součet 5074 bodů v letošním roce sice stačil „jen“ na třetí místo, ale Lindu může těšit prolomení série čtvrtých míst při MČR i vyrovnaný souboj s účastnicemi ME do poslední disciplíny. 

1.jpg

Linda však předvedla naprosto mimořádný výkon ve skoku dalekém, kde si posunula osobním rekord o neuvěřitelných čtvrt metru na 628 cm. Tímto výkonem splnila nominační požadavek na ME juniorek, posunula se na 10. místo v Evropě a je v současnosti nejlepší dálkařkou v ČR i v kategorii žen.

V dílčích disciplínách si velice dobře vedla i dorostenka Kateřina Burianová, ale po kolizi na překážkách už bodovou ztrátu nebylo možné dohnat. Slušný bodový součet 5659 bodů si ze Zlína odvezl David Termer, který po vleklých zdravotních problémech bohužel nenavázal na výborné halové umístění.

 

Jakub Ryba, trenér atletika