Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > SEKUNDA na muzikálu BILLY ELLIOT

SEKUNDA na muzikálu BILLY ELLIOTDne 9. 5. jsme měli příležitost zúčastnit se veřejné generálky muzikálu Billy Elliot. Zkouška se konala v plzeňském Novém divadle.

Příběh je o chlapci jménem Billy Elliot. Billy pocházel z hornické rodiny a žil jen s tatínkem, starším bratrem a babičkou, kterou oslovoval „bábi". Jeho tatínek ho nutil chodit na box, ale jednou měl za úkol předat klíče paní, která učí balet a má hodinu hned po Billyho boxu. A tak se přidal k baletkám. Jeho otec o tom nevěděl, ale když to zjistil, velmi se rozčílil a Billymu hodiny baletu zakázal. Učitelka přemluvila jeho otce, že má veliké nadání a měl by šanci dostat se do královského baletu. Jeho rodina s tím nesouhlasila a navíc na to neměla peníze. Už to vypadalo, že Billy nestihne zkoušky, ale nakonec se horníci složili a dali mu peníze na cestu do Londýna. Billymu se zkoušky povedly a za pár dní mu přišla pozvánka. Billy si udělal z rodičů legraci, že se nedostal a pozvánku vyhodil. Jeho bratrovi se to zdálo divné a tak se sám přesvědčil. BILLYHO PŘIJALI! Nejdříve nechtěl odjet a opustit rodinu, ale pak se vydal za svým snem. A poté co odjel, skončila stávka horníků a museli zpět do práce…

1.jpg 2.jpg

 Představení se nám líbilo. Protože se jednalo o první veřejnou generálku, občas do ní vstupoval i režisér Lumír Olšovský, řešily se různé technické problémy a opravovaly drobné chyby.  Díky tomu ale bylo představení pro nás ještě zajímavější.

 

Eva Matějovičová, Veronika Kubecová a Lucie Huclová, sekunda