Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Cesta kolem světa v anglickém jazyce

Cesta kolem světa v anglickém jazyceV prvních ročnících jsme se v hodinách anglického jazyka pustili do prvního skupinového projektu. V rámci probíraného tématu cestování si žáci ve skupinách naplánovali svoji vlastní trasu cesty kolem světa. Úkol zněl “procestovat“ během 25 dnů osm různých zemí na nejméně třech kontinentech, vybrat zajímavé památky nebo turistické atrakce, které by zde rádi navštívili, a naplánovat trasu tak, aby opravdu cestovali kolem světa, tedy vždy jedním směrem, a to vše samozřejmě pouze v anglickém jazyce.

1.jpg 2.jpg

V rámci tohoto projektu si žáci vyzkoušeli práci ve skupinách, rozdělení úloh a úkolů a také komunikaci se svými spolužáky v  angličtině. V projektu také využili své znalosti ze zeměpisu a procvičili si práci s atlasem a mapou. Na závěr žáci své projekty představili před celou třídou.

Mezi vybranými destinacemi nechyběly známé památky jako např. Eiffelova věž ve Francii nebo Socha Svobody v New Yorku, ale někteří žáci by rádi vyzkoušeli i neobvyklejší zážitky jako ochutnat japonskou vyhlášenou, ale nebezpečnou, rybu fugu nebo vyšplhat na vrchol slavného mostu Harbour Bridge v Sydney.

Všichni žáci se do práce na projektech aktivně a s chutí zapojili a výsledné projekty se opravdu povedly.

 

Mgr. Michaela Luttman, vyučující AJ