Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Evropský projektový den NG

Evropský projektový den NGV návaznosti na tradici, kterou jsme započali teprve v minulém školním roce, jsme na nižším gymnáziu i letos 24.10. uspořádali Evropský projektový (jazykový) den.

Po velké přestávce se třídy prima až kvarta sešly v učebně výtvarné výchovy, abychom  projekt společně zahájili. Po krátkém úvodu se skupinky primánů a sekundánů rozprchly na jednotlivá stanoviště za svými staršími spolužáky ze tříd tercie a kvarta, kteří si pro ně připravili různé aktivity týkající se osmi evropských zemí, a to v angličtině.

Aktivity to byly vskutku různorodé a žáci do nich vložili kus kreativity - kromě různých kvízů, křížovek či spojovaček bylo součástí programu i tancování Just Dance na španělské rytmy nebo ochutnávání italských a norských dezertů. Mladší žáky nejvíce zaujala hra o Francii ve stylu Riskuj, kterou si pro ně přichystali žáci kvarty, úspěšná byla i krátká exkurze do italštiny a také oblíbený kvíz Kahoot.

1.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg

Velmi si cením toho, jak se úkolů a organizace žáci tercie a kvarty zhostili. Kromě spontánního  procvičení angličtiny a dalších předmětů (např. informatiky, dějepisu,  zeměpisu) se v mnohých žácích projevil i pedagogický talent, zkusili si práci se skupinou, zjistili, jak nejednoduché může být udržet něčí pozornost a zájem, nebo jak si zorganizovat a naplánovat čas i vést tým.

Doufám, že v projektové výuce budeme pokračovat i v budoucnu a že naši žáci budou mít možnost se navzájem stmelovat i napříč ročníky a podílet se na chodu školních aktivit, které standardní výuku trochu okoření.Mgr. Jana Herličková, vyučující angličtiny