Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Daruj krev, zachraň život. Zažij hrdost!

Daruj krev, zachraň život. Zažij hrdost!Dne 10. 1. 2024 jsme byli my, studenti maturitních ročníků, poctěni návštěvou zástupců plzeňské Fakultní nemocnice a Lékařské fakulty UK v Plzni, experty zabývajícími se transfuzemi. Byli to ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D., primářka transfuzního oddělení MUDr. Petra Šlechtová, MBA, staniční sestra transfuzního oddělení Bc. Petra Hereinová a Mgr. Gabriela Levorová, tisková mluvčí FN Plzeň.

Dozvěděli jsme se zajímavé informace o provozu samotné fakultní nemocnice, o modernizaci jednotlivých pracovišť, především jsme ale mluvili o důležitosti krve,  jejích složek, erytrocytů, leukocytů a plazmy. Zájemci o studium na lékařské fakultě, ale nejen oni, měli možnost pokládat otázky týkající se kompletního procesu darování krve od vstupu do prostor transfuzní stanice až po samotnou realizaci odběru.

1.jpg 2.jpg

Dovoluji si tvrdit, že několik z nás bylo minimálně zajímavým výkladem inspirováno k pomoci lidem, kteří to potřebují a vzácné látky darovat již v blízké době. Možná se našel i někdo, koho tato přednáška inspirovala k dedikaci svého dalšího studia právě v oboru transfuzního lékařství.

Pro maturitní třídy byla přednáška nejenom obohacující a inspirující, ale také velmi příjemným zpestřením v období naší přípravy na maturitní a přijímací zkoušky, v období rozhodování, jak pokračovat v dalším studiu.
 

 

Lukáš Tauchman, 4.A