Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vánoční Norimberk

Vánoční NorimberkPředvánoční čas jsme si se zájemci z 2.- 4. ročníků vyššího gymnázia zpestřili výletem do bavorského města Norimberku.

Na zájezd jsme vyjeli od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Vánoční náladu jsme si navodili ve výrobně tradičních perníčků firmy Schmidt, kde jsme zhlédli nejen krátký film, ale také jsme měli možnost ochutnat perníčky spolu s lahodným punčem. Poté nás čekala procházka městem, v němž po sobě zanechal stopy český král Karel IV., ale i německá nacistická strana NSDAP.

Prošli jsme se kolem majestátního hradu Kaiserburg, který byl sídlem většiny císařů Svaté říše římské a často jej využíval i Karel IV. Dále jsme šli kolem domu Albrechta Dürera, kde slavný malíř a matematik strávil posledních 20 let svého života. Došli jsme až na náměstí Hauptmarkt s kostelem Frauenkirche, na jehož štítě se nachází slavný norimberský orloj. Cestou jsme viděli radnici, v jejíž Pamětní síni jsou vystaveny kopie říšských korunovačních klenotů, kostel St. Lorenz-Kirche, který ustál spojenecké nálety na Norimberk ke konci 2. světové války a Frauentor, vstupní bránu částečně dochovaných městských hradeb. Odpoledne nás čekala návštěva vánočních trhů - největší Christkindlmarkt. Poté jsme měli volný čas v blízkosti Karolinen Straβe. V pozdních odpoledních hodinách jsme odjeli zpět do Plzně.

Po celou dobu zájezdu nám počasí sice vůbec nepřálo, ale vrátili jsme se živí a zdraví a snad i s novými zážitky. A to je to nejdůležitější.

Velký dík patří cestovní kanceláři Pro Travel a vedení školy, že nám výlet umožnilo, mé kolegyni Mgr. Janě Herličkové a samozřejmě všem žákům, kteří se chovali naprosto vzorně.

 

Mgr. Lenka Štochlová, vyučující NJ