Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den pro zdraví se studenty FZS ZČU

Den pro zdraví se studenty FZS ZČUDne 23. 10. 2019 naši školu navštívili studenti, kteří studují na Fakultě zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni obor zdravotnický záchranář. Uspořádali pro nás, žáky 1.A, 1.B, PrimyA a Primy B,  zajímavou akci nazvanou Den pro zdraví.

Od studentů z FZS jsme se dozvěděli mnoho nejen zajímavých, ale především užitečných informací. Uvědomili jsme si, jak je důležité umět včas a správně zareagovat v případě, že se někomu z našeho okolí udělá nevolno, přihodí se úraz nebo nehoda. Zdravotničtí záchranáři nám názorně ukázali, co dělat, když člověk upadne do bezvědomí, jak poskytnout první pomoc při otevřené zlomenině či jak správně řešit různé stupně popálení. Mohli jsme si prohlédnout i pomůcky a nezbytnosti potřebné pro práci záchranáře, které si sebou přinesli.

Akce Den pro zdraví se nám moc líbila především proto, že nás obohatila o nové poznatky, které snad - alespoň bychom si to přáli - nebude třeba často využívat. Kdyby se však v našem okolí přeci jen něco přihodilo, nebudeme bezradní.

Studentům - záchranářům patří naše velké poděkování za skvěle připravenou akci.

 

Štěpánka Tomíčková, 1.B