Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dívky i chlapci úspěšní na Středoškolském atletickém poháru SG v Ostravě

Dívky i chlapci úspěšní na Středoškolském atletickém poháru SG v Ostravě

Po roční odmlce se opět uskutečnil Středoškolský atletický pohár sportovních gymnázií. Hostitelem se stala, již poněkolikáté, moderní sportovní hala v Ostravě, která byla připravena jako na velké MČR nebo mezinárodní závod, a tak měli žáci možnost vyzkoušet si moderní startovací bloky i další prvky velké atletiky. I přes několik zraněných opor oba naše týmy zabojovaly a dokázaly navázat na úspěchy z let minulých.

Na stupních vítězů byli v průběhu závodu vidět více kluci, kteří celkem získali shodně pět prvních i druhých míst. Nejvíce bodujícím závodníkem družstva se stal Pavel Froněk díky vítězství ve skoku vysokém za výkon 194 cm a druhému místu v trojskoku za 12,57 m. Dařilo se také Honzovi Šmrhovi, který vyhrál 400 m v čase 50,11 s, a Jonášovi Fleisigovi v běhu na 60 m, kde skončil na druhém místě. Společně poté přidali body do soutěže družstev v běhu na 200 m a zejména pak vítězstvím ve štafetě na 4x 200 m společně s kolegy Bímanem a Veselým. První příčkou se může ještě pyšnit tyčkař Tadeáš Zíma (405 cm) a běžec na 800 m Radek Hrubý za čas 1:54,78 s. Druhá místa obsadili také běžci Riegel na 3000 m a Škarban v závodě na 1500 m. Zásluhou nového osobního rekordu 8,44 s byl druhý i David Bíman na 60 m př.

Děvčata se tentokrát nemohla opřít o silné individuality, ale díky pilnému sbírání bodů pod stupni vítězů se vypracovala také na krásné druhé místo. Nejlépe bodující a jedinou vítězkou své disciplíny se stala Ludmila Lobovská, která se v běhu na 400 m vypjala k velkému osobnímu rekordu 57,59 s. Druhá skončila silná sprinterská sestava na 4x 200 m ve složení Králová, Šefránková, Böhmová, Kyselá. Třetí příčka ještě patřila čtvrtkařce Anně Reichové za čas 58,65 s a Emě Šefránkové za výkon 25,60 s ve sprintu na 200 m. Příslibem je určitě start žákyň Záhořové a Břízové, které ve svých disciplínách zvítězily, ale pro nízký věk nebyly do soutěže započítány.

Všichni si nesmírně vážíme možnosti závodit v tomto krásném závodě a děkujeme za podporu našemu sportovnímu gymnáziu i Plzeňskému kraji při této soutěži.