Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dramatizace pohádek na nižším gymnáziu

Dramatizace pohádek na nižším gymnáziuDramatizace pohádek na nižším gymnáziu

Tradicí Sportovního gymnázia Plzeň jsou vlastní představení každé třídy na nižším gymnáziu. Vystoupení se konala v den předání vysvědčení, tedy 31. ledna 2019. Letošní téma znělo ‘‘Klasická pohádka‘‘. Žáci primy zahráli pohádku Tři bratři, sekunda si připravila Dvanáct měsíčků, tercie Popelku a kvarta Zlatovlásku. Třídy se začaly připravovat na začátku nového roku v hodinách VV a HV (někdy i TV). Ještě týden před interpretací to vypadalo, že ani jedno představení moc dobře nedopadne. Nakonec ale všichni svá vystoupení zvládli výborně, paní učitelky se nestačily divit a porota měla velmi těžký úkol.

1[9].jpg 2[4].jpg

Na prvním místě se umístila třída prima. Druhé místo získaly shodně sekunda a kvarta. A tercie si došla pro ocenění za třetí místo.

Pak už si všichni pochutnali na dortech, které dostali jako odměnu. Všechna vystoupení byla zábavná a pěkně zahrána. Žáci se už těší na příští rok.

Anežka Králová (sekunda)

Milé kolegyně a milí kolegové a také milí rodiče,

jestli máte občas pocit, že na nás žáci zkouší nějaké divadýlko, pak vězte: oni skutečně hrát umí! A nejen to, dokážou se naučit spoustu textu, dokážou zpívat, tančit, malovat…Když chtějí :).

3[1].jpg

Exkurze se nám líbila a už teď se těšíme na další.

 

Jana Šlajsová
Vyučující VV