Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Masné krámy

Masné krámyDruhé ročníky v galerii

V prosinci s 2. B a v lednu se sextou jsme zavítali do Masných krámů na výstavu s názvem Z akademie do přírody. A protože ve výtvarné i hudební výchově jsme se začali seznamovat s moderními uměleckými směry a právě malíři 19. stol. byli jedni z prvních, kteří opouštěli ateliéry a vycházeli do plenéru, výstava obrazů byla připravená právě pro nás.

1[7].jpg 2[2].jpg

 Čas jsme strávili docela netradičně. Nejen že jsme si prohlédli díla českých, maďarských, francouzských krajinářů, ale vnímali jsme i hudební ukázky a propojovali své dojmy z hudby, rytmů, barev, kompozice…Na základě pocitů pak vytvářeli obrazy z barevných šátků a k nim zase hledali odpovídající obrazy.

Ne každý dokáže a ne každý chce vyjádřit to, co cítí, ale přes počáteční nesmělost si žáci zvykli na neobvykle strávený čas mezi uměním a možná do budoucna budou vědět, že k vnímání života nestačí jen oči, ale můžeme využít všech pět smyslů.

 

Jana Šlajsová
Vyučující EV


Sexta mezi obrazy

Dne 25. 1. 2019 se naše třída zúčastnila exkurze s tématem Z akademie do přírody. V Masných krámech jsme si mohli prohlédnout originální obrazy z 2. poloviny 19. století. Kromě výkladu o historii a umělcích tehdejší doby byl připravený skupinový projekt, ve kterém jsme se rozdělili do pěti skupin. Každá skupina vyslechla úryvek skladby a poté přenesla své emoce pomocí barevných šátků na prázdný papír. Úkolem ostatních skupin bylo odhadnout vyjádřené pocity a prostředí. Nakonec každá skupina přiřadila svůj šátkový výtvor k některému z vystavených obrazů, který v nich vyvolával stejné nebo podobné pocity.

3.jpg 4.jpg

Exkurze se nám líbila a už teď se těšíme na další.

 

Sofie Šarláková