Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Evropský den jazyků 2023

Evropský den jazyků 2023Dne 25. září se tradičně koná Evropský den jazyků. U této příležitosti organizace Tandem společně se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje organizuje řadu workshopů a přednášek v centru města Plzně. Skupiny studentů s vyučujícími si vybírají stanoviště, která chtějí navštívit. Každoročně bývá na výběr z celkem 10 stanovišť. Ze sportovního gymnázia jsme navštívili tato dvě stanoviště:

 

Do Rakouska na zkušenou

Spolu s němčináři ze třídy 2.B jsme zamířili do Knihovny města Plzně, kde nám Jakub Ždych představil organizaci Do Rakouska na zkušenou. Kuba mluvil o možnostech středoškolského  i vysokoškolského studia v Rakousku, o dobrovolnictví nebo krátkodobých stážích, podělil se o své vlastní zkušenosti. Jistě byl v mnohém inspirací i cestovatelskými zážitky z Ugandy nebo Jižní Koreji. Velmi milou shodou náhod byla skutečnost, že Kuba je bývalým absolventem sportovního gymnázia, což jeho vyprávění našim současným studentům o to více přiblížilo.

1.jpg

Doufáme, že naši žáci budou mít také chuť do zahraničí vyrazit na zkušenou a třeba o tom v budoucnu vyprávět zase dál některým mladším spolužákům.

Mgr. Jana Herličková a Mgr. Lenka Štochlová, vyučující NJ

 

O dobrovolnictví očima Evy Matějovičové ze třídy septima

Německá skupinka z naší třídy se v prostorách plzeňského Muzea loutek zúčastnila přednášky o dobrovolnictví. Dozvěděli jsme se, jak člověk může pomáhat lidem i v cizí zemi.

2.jpeg 3.jpeg

O svých zkušenostech na stáži přednášela německá dobrovolnice Laila Meinecke, která se snažila mluvit srozumitelně německy, ale měli jsme možnost využít i angličtinu a španělštinu, když jsme si s něčím nevěděli rady. Dozvěděli jsme se zajímavé informace týkající se dobrovolnické práce v zahraničí.  Moc se nám to líbilo a těšíme se na další školní akce.

Eva Matějovičová, septima