Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výuka zeměpisu v anglickém jazyce pokračuje

Výuka zeměpisu v anglickém jazyce pokračujeJiž třetím rokem probíhá na Sportovním gymnáziu Plzeň výuka zeměpisu v anglickém jazyce.

Třída Kvinta A, která má tento předmět do osnov nově zařazený, začala tématem Země jako vesmírné těleso. Žáci si s novou slovní zásobou poradili výborně. Během poslední hodiny věnované tomuto tématu jsme vytvořili časovou osu existence naší planety a na ni žáci přidali významné události, které se za celý vývoj odehrály. Mezi nimi byl například vznik Měsíce, atmosféry, vyvinutí prvních rostlin a organismů, vyhynutí dinosaurů a samotný vývoj člověka. Na konci časové osy všichni názorně viděli, jak malou část vývoje planety zastáváme. Vyučovací hodina byla zakončena krátkou diskusí o tom, jak významně člověk planetu ovlivnil.

1.jpg

Výuka zeměpisu v angličtině probíhá ve dvou hodinách týdně. V jedné hodině je celá třída pohromadě, ve druhé hodině, která je půlená, pracují žáci ve skupinách. Rozdělení do skupin velmi napomáhá lepšímu procvičení slovní zásoby a pochopení daných jevů v anglickém jazyce.

 

Mgr. Martin Chýlek, vyučující zeměpisu