Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze k maturitní otázce a konverzace s rodilými mluvčími

Exkurze k maturitní otázce a konverzace s rodilými mluvčímiV pondělí 25. 9. jsme vyrazili se třídou Oktáva ranním vlakem do Prahy, kde jsme měli připravený celodenní program. Ten začínal v jazykové škole Tandem. Žáci se zde vystřídali ve dvou skupinách u dvou rodilých mluvčích z USA a byli velmi spokojeni, že se dobře dorozuměli.

Zpětná vazba, kterou naši žáci napsali pro jazykovou školu (ta mi ji přeposlala), byla:

Co se týče zpětné vazby, všichni studenti hodnotili konverzační projekt na jedničku včetně programů a témat obou lektorů. Claire zaujala především jako milá, energická, přátelská a komunikativní lektorka, které bylo skvěle rozumět a která jim kromě zajímavých informací o USA poskytla také podporu a pomoc při menších problémech v jejich vyjadřování. Z hodiny s Jamesem, jehož ocenili jako zkušeného, moudrého, komunikativního a přátelského lektora se srozumitelným projevem, byli také nadšeni, protože během ní pokládal zajímavé otázky, které rozproudily hlubší konverzaci a vytvořily skvělou atmosféru. Dle komentářů si celý projekt opravdu velmi užili jako unikátní zážitek a super příležitost k procvičení angličtiny.

 

Po skončení programu v jazykové škole jsme se vydali pěšky na okruh pražským historickým centrem přes Václavské a Staroměstské náměstí do Židovského města. Žáci Oktávy už při přípravě exkurze projevili velký zájem o historii, zvláště pak o synagogy a židovský hřbitov, kde nikdy předtím nebyli. Proto naše cesta vedla hlavně tudy a viděli jsme synagogy Staronovou, Maiselovu, Pinkasovu i Španělskou. Pak jsme pokračovali nejužší uličkou v Praze po nábřeží kolem Lennonovo zdi a přes Karlův most s výhledem na Pražský hrad k Hlavnímu nádraží, odkud jsme odjížděli ve 14.43.

Program byl náročný, ale pestrý. Přinesl všem nové informace nejen k maturitní zkoušce z angličtiny, ale i českého jazyka a dějepisu.

 

Mgr. Radka Fialová, vyučující AJ