Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraligové kadetky dominovaly v Havlíčkově Brodě

Extraligové kadetky dominovaly v Havlíčkově BroděExtraliga kadetek pokračovala v rychlém sledu dalším turnajem (3.- 4. 2. 2023), který pořádal Havlíčkův Brod. Plzeňské volejbalistky na turnaj odjížděly s cílem bojovat o návrat do první čtyřky. Po domluvě všech družstev ve skupině se turnaj odehrál v pátek a sobotu.

Na páteční utkání s domácím Havlíčkovým Brodem jsme odcestovali s velkou rezervou a holkám to prospělo. Do utkání vstoupily s velkou chutí a zejména kvalita i stabilita našeho podání byla velmi vysoká. Dobře jsme také bránili na síti. Kromě třetího setu jsme měli utkání pod kontrolou a zvítězili 3:0. I když soupeři chyběly tři hráčky, pro nás to byl důležitý začátek turnaje.

Volejbal_Plzen_EX_kadetky_Havlickuv Brod_2023.jpg

V sobotu nás čekala dvě utkání a hned první s Ostravou měl velmi vysokou kvalitu. Ostrava nás první dva sety trápila rychlou hrou na kraji sítě a jejich smečařky se jednoduše prosazovaly. Od třetího setu naše děvčata dokázala plnit taktické pokyny a s velkým přispěním našeho stabilního účinného podání jsme utkání dotáhli do vítězného konce 3:1. Holky odehrály zase jedno z těžkých utkání, a to jim vždy dává spoustu zkušeností. Po této vítězné bitvě měly velkou radost. V závěrečném třetím utkání s Frýdkem-Místkem jsme nic neponechali náhodě a po soustředěném výkonu všech hráček jsme zvítězili 3:0.

Vítězstvím na turnaji jsme se opět vrátili do první čtyřky a těšíme se na staronové soupeře, a to Duklu Liberec, KP Brno a Kralupy nad Vltavou. S jistotou finálového turnaje se začínáme připravovat směrem k vrcholu letošní sezóny.

Sestava: Páv, Mužíková, Vítová, Theierová, Beranová, Valentová, Šulistová, Marková, Ciprová, Paruchová, Vávrová J., Janková, Netrvalová.
Hráčky sportovního gymnázia: Páv, Vítová, Theierová, Valentová, Beranová, Vávrová J., Šulistová, Netrvalová.

 

Výsledky:
Plzeň – Havlíčkův Brod 3:0 (13, 9, 21)
Plzeň – Ostrava 3:1 (20, 18, 15)
Plzeň – Frýdek-Místek 3:0 (17, 19, 16)

 

Mgr. Jindřich Pavlík, trenér
Kateřina Rubášová, asistent