Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na zkušenou za hokejem do německého Ingolstadtu

Na zkušenou za hokejem do německého IngolstadtuŽili byli bratři … DVA, Nicolas a Samuel Schindlerovi, žáci Septimy a 3. B našeho gymnázia, kteří již druhým rokem dělají dobré jméno naší škole v Ingolstadtu.

A jak se kluci do Německa dostali? Chtěli získat zkušenosti se zahraniční školou, zdokonalit se v jazyce a v neposlední řadě se věnovat své srdeční záležitosti, hokeji. Díky jejich pradědovi se jim podařilo získat německý občanský průkaz, a tak se rozhodli zde ještě nějaký čas zůstat.

Nicolas Schindler.jpg Samuel Schindler.jpg

Nicolas momentálně hraje v DEL, což je nejvyšší hokejová liga v Německu, a v DNL U20, nejvyšší lize do dvaceti let. Jeho bratr Samuel hraje v DNL U20. Oba za hokejový tým ERC Ingolstadt.

V současné době nadějní hokejisté stíhají plně trénovat a k tomu zvládat školní povinnosti jak na střední škole v Německu, tak na Sportovním gymnáziu Plzeň.

Ještě chvíli tam pobudou a budou „šprechtit“ jako rodilí mluvčí, z čehož má radost nejedna vyučující NJ. O tom se ostatně sami můžete přesvědčit v rozhovoru, který poskytl Nicolas v průběhu jednoho ze zápasů.

(Pozn. Záznam nahrál Dan Keltyčka ze Septimy. Jak je vidět, i spolužáci mají z bratrů radost a fandí jim!)

Hoši, jen tak dál!

 

Mgr. Lenka Štochlová, vyučující NJ