Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraligové kadetky ovládly turnaj v Kralupech

Extraligové kadetky ovládly turnaj v Kralupech

Extraligové kadetky ovládly druhý turnaj (1. -2. 10. 2022) v Kralupech nad Vltavou

Na druhý turnaj jsme přijeli s očekáváním tří těžkých utkání, které se potvrdilo zejména s týmy Havlíčkova Brodu a domácích Kralup.

První utkání jsme odehráli s Havlíčkovým Brodem a od začátku to byla velká bitva. Obě družstva, se překonávaly v obětavosti a opíraly se o kvalitní podání. Všechny sety byly vyrovnané až do koncovek. Ve třetím a čtvrtém setu jsme zvládli lépe podávat, a to rozhodlo o našem vítězství 3:1. Holky hrály s velkou chutí a nasazením. Druhé utkání s Tatranem Střešovice bylo vyrovnané pouze do poloviny prvního setu, potom jsme se zkoncentrovali na náš servis a touto činností rozhodli o vítězství 3:0.

Dvě naše sobotní vítězství předpověděly, že klíčové utkání o postup do první čtyřky odehrajeme s Kralupami. Oba týmy věděly, o co hrají, od úvodní rozehry to byl velmi dobrý volejbal. Na začátku jsme se museli vyrovnat s kvalitním podáním soupeře a jeho následnou obranou. V koncovce jsme udrželi pevné nervy na bloku a set vyhráli. Ve druhém setu jsme soupeře zničili podáním a hladce vyhráli. Třetí a čtvrtý set hráčky Kralup začaly riskovat na podání a byl to vždy boj až do koncovky, který jsme nezvládli urvat. Utkání se muselo rozhodnou v pátém setu, do kterého jsme vstoupili s velkou odvahou na útoku a v závěru trpělivostí a rozhodností na bloku zvítězili 15:12! Po poslední bloku vybuchlo obrovské nadšení a radost celého týmu.

Holky celý turnaj prokazovaly velkou kvalitu na podání, ale především rozhodovala naše soudržnost a odhodlanost jít za vítězstvím. Víme, že nás čeká v této sezóně ještě hodně práce, ovšem taková utkání nám dávají obrovské zkušenosti a upevňují důvěru v naši cestu.

Hráčky sportovního gymnázia: Páv, Vítová, Theierová, Valentová, Beranová, Vávrová J.