Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sportovní gymnázium v Environmentálním centru Krsy

Sportovní gymnázium v Environmentálním centru KrsyKrsy z pohledu žáka

Ve středu ráno 21.9.2022 jsme vyjeli na výlet do Krs. Čekal nás tam program v místním Environmentálním centru. Hned při příjezdu už na nás čekala paní lektorka, která nás v centru přivítala a řekla nám pár úvodních slov. Pak už bylo na nás dostat se pomocí první aktivity, která byla zaměřená na komunikaci, do samotného centra. Po vstupu jsme byli podle barev rozřazeni do tří skupin. V těch jsme zůstali na první část programu. Při té jsme se podívali do tří místností.

1.jpg

V první místnosti byly připraveny úkoly, které jsme v malých skupinkách plnili. Druhá místnost byla věnována vzniku života a vesmíru. Ve třetí jsme se dozvěděli zajímavá fakta ze života zvířat i lidí. 

V průběhu dopoledne jsme se nasvačili a pokračovalo se dál. Poté jsme se dozvěděli přínosné informace o světelném znečištění a modrém světle, které může být i jedním z problémů únavy v dnešním světě.

Nakonec jsme ještě splnili poslední aktivitu pro týmovou spolupráci, ve které jsme se učili říkanky.

Myslím, že výlet se nám všem líbil a že jsme se dozvěděli spoustu nových informací. Každý si určitě našel to své.                

 

Vojtěch Červený, 1.B

 

 

Krsy z pohledu učitele

V letošním školním roce proběhly celkem tři exkurze do EC Krsy - jako obvykle v září,  v termínech 13. 9. – Prima, 14. 9. – 1.A a na závěr 21. 9. – 1.B. Zúčastnili jsme se programu o vzniku a vývoji života, chování člověka a jeho vlivu na životní prostředí a jeho vlivu na ostatní organismy… Žáci byli velice ukáznění, krásně spolupracovali a všichni lektoři EC Krsy je chválili. Akce se povedla.

Velké poděkování patří Houdovým, kteří se žákům s nadšením věnovali.

 

Za všechny zúčastněné vedoucí a dohledy na akcích

Mgr. Hana Rotová, koordinátor EVVO