Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hodnotili jsme filmy

Hodnotili jsme filmyOd 21.4 do 24. 4. 2021 se několik žákyň naší školy zúčastnilo EFA YAA 2021, kde jsme měli možnost rozhodnout o nejlepším dětském filmu pro rok 2021. Zúčastnit se mohly děti od dvanácti do čtrnácti let. Spočívalo to ve zhlédnutí filmů, hlasování, meetu se zástupkyní a vyhlášení nejlepšího filmu.

Rozhodovalo zde mnoho dětí z několika zemí. V průběhu jsme komunikovali se zástupkyní za Českou republiku, která nám se vším poradila. Byly nominovány 3 filmy, které jsme měli nejdříve zhlédnout, a poté jsme hlasovali - 3 body pro nejlepší film, 2 pro film, který se nám líbil jako druhý a 1 bod pro film, který se nám líbil nejméně. Filmy, které byly nominovány, se nazývaly The Crossing, Wolfwalkers a Pinocchio.

1.png

Byly natočené v původním jazyce, ale měli jsme možnost českých titulků. Film, který vyhrál, se nazývá The Crossing, který si myslíme, že si to zasloužil. Celé to zakončil ceremoniál, kde probíhalo vyhlášení, kterému byly přítomné hlavní postavy z filmů a režisér. Každý z nich měl od moderátorky položených pár otázek, na které odpovídali. Byla to velmi zajímavá a skvělá příležitost a jsme rády, že jsme se zúčastnily.

 

Sára Klapáčová,
žákyně třídy Tercie