Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Plavci Harmašová a Tauchman bronzoví v Kyjevě

Plavci Harmašová a Tauchman bronzoví v KyjevěStudenti našeho gymnázia Nicole Harmašová, Tomáš Chocholatý a Lukáš Tauchman reprezentovali Českou republiku při tradičním multiutkání plaveckých týmů mladších a starších juniorů šesti států. Hostitelem akce byl ukrajinský Kyjev.

Nicole Harmašová startovala na čtyřech dvousetmetrových tratích (znak, prsa, volný způsob a polohový závod). Tomáš Chocholatý se představil na tratích 100, 200 a 400 metrů, vždy volným způsobem. Společně přispěli ke konečnému třetímu místu národního týmu v hodnocení národů, a to mezi dívkami, mezi chlapci i celkově.

1.jpg 2.jpg

Vystoupení našich plavců okomentoval trenér Lukáš Luhový: „    S předvedeným výkonem Nikči jsem maximálně spokojen. Čtyři individuální starty, v nich dosažené tři výrazné osobní rekordy a dvě třetí místa jako pomyslná třešnička na dortu. V hlavní disciplíně 200 metrů polohový závod nám limit na mistrovství Evropy juniorů stále o více než vteřinku uniká, ale i tak si myslím, že můžeme být spokojeni. Tomáš je určitě trochu zklamaný, jeho cílem bylo splnit limit na juniorské mistrovství Evropy. V hlavní disciplíně 400 metrů volný způsob vyrovnal svoje dosavadní maximum, ale bohužel ani to na limit zatím nestačilo.

Lukáš Tauchman, který absolvoval své kyjevské starty v mladší kategorii o týden později, se představil ve třech individuálních disciplínách a ve všech si připsal nové osobní rekordy. K vylepšeným osobákům přidal ještě třetí místo v nejdelší polohovce na 400 metrů výborným časem 4:40,00.

 

Lukáš Luhový
trenér plavání