Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hokejový mistr světa Jakub Flek besedoval ve „své“ škole

Hokejový mistr světa Jakub Flek besedoval ve „své“ školeReprezentant ČR v ledním hokeji Jakub Flek, absolvent Sportovního gymnázia Plzeň, přijal pozvání paní ředitelky Mgr. Mileny Majerové a ve čtvrtek 27. června navštívil naši/svoji školu. K přátelské atmosféře přispělo i jeho srdečné setkání se svou bývalou třídní učitelkou paní Mgr. Milenou Markovou. 

1.jpg 2.jpg

Besedy s čerstvým mistrem světa Jakubem Flekem, hokejovým útočníkem působícím nyní v týmu HC Kometa Brno, se účastnili převážně žáci nižšího gymnázia. V průběhu besedy mohli žáci pokládat dotazy a ptát se na to, co je zajímá. Upřímná byla slova, kdy Jakub Flek zavzpomínal na svá léta studia: „Na Sportovním gymnáziu Plzeň jsem maturoval v roce 2012 a na školu vzpomínám jen a jen v dobrém. Nebudu lhát, nejlepší student jsem nebyl, ale snad zas ne ten nejhorší,“ zavtipkoval. Také neopomněl zmínit, jak mu sportovní gymnázium  připravovalo optimální podmínky pro skloubení vzdělávání a vrcholového sportu. Pochválil i současné moderní vybavení školy, kterou si předtím prohlédl.

3.jpg 4.jpg

Nejvíce dotazů žáků samozřejmě směrovalo na květnové Mistrovství světa v ledním hokeji 2024, ve kterém Jakub Flek pomohl týmu k výhře. S hrdostí zlatou medaili přinesl s sebou, aby ji mohl našim žákům ukázat. Hovořil o skvělé atmosféře v mistrovském týmu, o svých předzápasových rituálech i o bujarých oslavách. Padly také otázky na jeho plány do budoucnosti. Jakub Flek prozradil, že v současné době jedná o přestupu do švýcarské ligy. Ani po skončení sportovní kariéry však nechce hokejový svět opustit. Odhalil však, že jej velice láká i gastronomický byznys.

5.jpg 6.jpg

Na žácích bylo vidět, že si z besedy odnáší nejen nové informace, ale především zážitek. Takové setkání s úspěšným sportovcem a navíc absolventem školy je pro mnohé velkou motivací.

7.jpg 8.jpg

Na závěr setkání mnozí žáci využili možnosti prohlédnout si zlatou medaili ještě jednou a zblízka, získat podpisovou kartičku a vyfotit se skutečným mistrem světa.

Foto: Plzeňský kraj

 

Mgr. Anna Šilhavá, vyučující