Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěchy našich žáků na Olympiádě dětí a mládeže

Úspěchy našich žáků na Olympiádě dětí a mládežeNa nedávno skončené Olympiádě dětí a mládeže 2024 pořádané Jihočeským krajem v Českých Budějovicích se ve výpravě reprezentující náš Plzeňský kraj představilo celkem 19 žáků sportovního gymnázia. 

Jednou z velikých hvězd celé krajské výpravy se stala plavkyně Karolína Klepačová, která z olympijského bazénu vylovila tři zlaté a dvě stříbrné medaile, přičemž všechny medaile vybojovala v individuálních disciplínách.

Těžkou roli jedné z favoritek atletických soutěží skvěle zvládla Kristýna Záhořová. Podařilo se jí zvítězit ve skoku dalekém a ještě pomohla sprintérské štafetě k bronzové pozici.

Dařilo se i kolektivním sportům. K zisku zlaté medaile fotbalového týmu Plzeňského kraje přispěli Honza Kyklhorn a David Míka a velikou oporou zlatého týmu házenkářů byl Tomáš Horák.

Dalším medailistou se stal triatlonista Matěj Kubias, který byl součástí stříbrné štafety MIX. V individuálním závodě pak Matěj obsadil výborné, ale trochu nepopulární čtvrté místo.

Medaili ve štafetě v plaveckém bazénu získal také Vojta Muchka, byla z kovu bronzového lesku a přidal k ní rovněž 4. místo z individuálního startu.

Kromě našich medailistů dále reprezentovali:

Zoe Zachová – plavání, Erika Virtová a Aneta Kremláčková – volejbal, Viktorie Špetová a Veronika Břízová – atletika, Martin Souček, Jirka Jogl, Hanka Barochová a Anna Šiková – florbal, Kateřina Chytilová a Nela Marková – triatlon, Egon Parula – orientační běh.

Všem medailistům i ostatním účastníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia!

 

Mgr. Lukáš Lintimer, zástupce ředitelky pro sportovní činnost