Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak si připravit maturitní téma aneb Prahou po svých

Jak si připravit maturitní téma aneb Prahou po svýchVe středu 25. října se naše třída 4.B účastnila výletu do Prahy. Cílem byl Pražský hrad včetně Královské cesty a úkol zněl pro nás jasně: po návratu vypracovat maturitní téma Praha.

Z Plzně jsme jeli ráno vlakem, takže naše cesta začala v Praze z hlavního nádraží. Odtud jsme pokračovali tramvají až k Pražskému hradu. Pražský hrad tvoří opravdu majestátní komplex s katedrálou, Zlatou uličkou, královskou zahradou…. Poté, co jsme vyšli z hradního nádvoří, se nám naskytl pohled na celé město a mnohé památky. Potom jsme pokračovali už jen pěšky,  prošli jsme nejužší uličkou v Praze (je zároveň druhá nejužší v České republice) a dokonce je potřeba i koukat před vstupem do uličky na semafor.

1.jpg 2.jpg

Odtud jsme sešli k Lennonové zdi, bývalému symbolu svobody. Prý zeď bývala mnohem krásnější, ale nyní je tam mnoho náhodných graffity, jedno přes druhé. Dál jsme ale nešli přes Karlův most, který se nám zdál plný lidí. Vybrali jsme si klidnější cestu - procházku přes Kampu, odkud jsme zamířili na Staroměstské náměstí. To už jsme byli blízko Václavského náměstí, místa, kde jsme si stihli zajít na jídlo. A pak jsme už jen směrovali na nádraží a zpáteční vlak.

Výlet byl z pohledu naší třídy super. Jsme rádi, že jsme jako třída do Prahy vyrazili, vždyť takových výletů už nám – maturantům moc nezbývá.

 

 Oliver Suda, 4.B