Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poděkování Mgr. M. Buriánkové

Poděkování Mgr. M. BuriánkovéVe středu 1. 11. 2023 přišla na sportovní gymnázium mezi nás paní Mgr. Martina Buriánková, vedoucí studijního oddělení Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Prezentovala nám možnosti studia na LF UK v Plzni a seznámila nás s novým, velmi moderním kampusem školy, Fakultní nemocnice Plzeň i s možnostmi ubytování pro mimoplzeňské studenty.

Rovněž nám poradila, jak podat přihlášku ke studiu i jak se připravit a mít šanci na přijetí bez konání přijímacích zkoušek. Dozvěděli jsme se o přípravných kurzech a juniorské univerzitě, kam se někteří z nás se zájmem přihlásili. Zajímavá pro nás byla také prezentace statistiky, kde byl na  přehledných grafech znázorněn počet přihlášených, přijatých a zapsaných studentů LF UK v Plzni pro všeobecné a zubní lékařství v posledních letech. Na závěr setkání jsme měli možnost se Mgr. Buriánkové zeptat na to, co nás zajímá či co nevíme, a to jsme velmi ocenili.

Závěrem bych za všechny účastníky - spolužáky rád poděkoval paní Mgr. Buriánkové za čas, který nám věnovala. Děkujeme za informace a cenné rady, které jsme získali pro přípravu k přijímacím zkouškám.

 

Lukáš Tauchman, 4.A