Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kamila Peštová doběhla druhá v závodu s hromadným startem klasickou technikou

Kamila Peštová doběhla druhá v závodu s hromadným startem klasickou technikouRepublikové závody staršího žactva probíhaly v areálu Břízky v Jablonci nad Nisou o víkendu 12. - 13. března 2022. Skvělé druhé místo obsadila závodnice USK CS Plzeň Kamila Peštová (kvarta) v sobotním závodu s hromadným startem klasickou technikou na 3,2 km.

Hned od startu se začalo startovní pole trhat, až se čelo závodu v polovině trasy zredukovalo na pouhé tři závodnice včetně Kamily Peštové, které byly marně pronásledované šestičlennou skupinou silných soupeřek. V náročném závěrečném stoupání si pro vítězství dojela Eliška Polonská (TJ Spartak Vrchlabí), jako druhá projela cílem Kamila Peštová (USK CS Plzeň) a na třetím místě dojela Ela Kunčíková (TJ Spartak Vrchlabí).

1.jpg 2.jpg

Při předchozích závodech Kamile několikrát chybělo trochu štěstí. Na republikových závodech ve Vimperku obsadila Kamila páté místo (jen sekundu od místa třetího). Těsné čtvrté místo vybojovala na MČR ve Vrchlabí. Avšak při každém startu republikových závodů se Kamila umístila  v TOP 10. 

V neskutečně tvrdé a vyrovnané konkurenci starších žaček U15 nakonec v celkovém pořadí Českého poháru staršího žactva 2022 obsadila Kamila Peštová skvělé šesté místo.

Mgr. Radomíra Vosejpková, třídní učitelka KVA