Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěšné halové mistrovství našich střelkyň

Úspěšné halové mistrovství našich střelkyňAdéla Zrůstová a Lucie Machová, studentky sportovního gymnázia a členky Dukly Plzeň, úspěšně startovaly na halovém Mistrovství ČR ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky konaném ve dnech 12. - 13. 3. 2022 v Plzni.

Adéla Zrůstová nejvyšším nástřelem v základním závodě (627,3 bodů) a Lucka Machová třetím nejvyšším nástřelem (618,8 bodů) potvrdily, že patří mezi nejlepší juniorky v republice.

1.jpg

Adéla ve finále kralovala hned od začátku, v průběhu celého finále nedala šanci ostatním závodnicím a vystřílela si titul mistryně ČR. Ukázala nám, že svou výkonností patří na halové Mistrovství Evropy 2022 v Hamaru (Norsko), kam odlétá již tento pátek.

Lucka Machová, ač věkem ještě starší dorostenka, se dokázala mezi juniorkami prosadit a v napínavém finále obsadila krásné 3. místo.

Další úspěch se povedl týmu ve složení Adéla Zrůstová, Veronika Blažíčková a Lucie Machová, kde děvčata v české konkurenci rovněž kralovala.

Musíme také zmínit Bruna Albrechta a Adélu Šroubovou, kteří v dorostenecké kategorii také neměli špatné výsledky. Bruno s výsledkem 398,1 bodu skončil na 12. místě a Adéla pak na 13. místě nástřelem 395,7 bodů.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!

 

Kateřina Kolaříková, trenérka puškových disciplín