Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Konečné 6. místo v extralize U20!

Konečné 6. místo v extralize U20!Volejbal Plzeň – VK Přerov 0:3 (21:25, 19:25, 16:25)
Utkání, které nás mělo dostat do semifinále. Přerov jsme měli velmi dobře nastudovaný i z videa a byli jsme připravení se o výhru porvat. Možná právě tato vidina nás svázala a ač jsme takticky zápas celkem zvládli, nedokázali jsme se odbrzdit v útoku, bez kterého se bohužel vítězit nedá.

 Final 6 Ostrava.jpeg

Volejbal Plzeň – VK Dukla Liberec 1:3 (9:25, 17:25, 25:18, 15:25)
Proti jasnému favoritovi a pozdějšímu vítězi extraligy bylo v úvodu utkání na hráčkách ještě vidět zklamání z předchozího zápasu. Postupem času jsme se více a více dostávali do zápasu, kde jsme Liberci dokázali vzít set. Náš projev na hřišti působil mnohem lépe než v úvodním duelu.

 

Volejbal Plzeň – VK KP Brno 0:3 (24:26, 17:25, 14:25)
V zápase o 5. místo jsme se už od začátku snažili smazat několikabodové manko, v napínavé koncovce jsme ještě dokázali odvrátit dva setboly, ale soupeř už další využil. V následném průběhu jsme zkoušeli i více riskovat, toto ale bohužel nevycházelo.

 

David Konečný (trenér): V turnaji jsme věděli, že cesta vede přes Přerov. Možná právě toto vědomí a důležitost utkání nás ale svazovaly. Bohužel jsme neuspěli v útoku, kde nás přerovské hráčky výrazně převyšovaly. Po tomto zápase převládlo mezi děvčaty obrovské zklamání, které se přeneslo až do dalšího utkání, kdy se zranila kapitánka Julie Blasczyková. V zápase o 5. místo jsme už museli trošku improvizovat se sestavou, lepší nakonec bylo Brno. 

I přes převládající zklamání z finálového turnaje budu sezónu hodnotit kladně. Před námi se umístily týmy, které mají nad sebou extraligu žen, další dva takové jsme dokonce nechali za sebou. Nespokojený možná mohu být s trvalejším nasazením v trénincích a s absencí odvahy a riskantnějších rozhodnutí v některých utkáních. Naopak si vážím práce hráček a jejich obětavosti pro volejbal. Věřím, že i zkušenosti z této sezóny zúročí v dalším, a to nejen volejbalovém životě.

 

Julie Blasczyková (kapitánka): Tento víkend se naše dívčí sestava zúčastnila vytouženého finálového turnaje, který se konal v Ostravě. Ve skupině jsme měly Přerov a Liberec. Na první klíčový zápas proti Přerovu jsme se připravovaly i pomocí videa. Zápas bohužel nevyšel podle našich představ a nedokázaly jsme uhrát ani set. Odpolední zápas s Libercem byl z naší strany mnohem lepší, i přes prohru 3:1 jsme v zápase ukázaly emoce, bojovnost a nasazení.    V sobotu jsme se utkaly s týmem z Brna o 5. místo, tento zápas se nám ale také nepovedl. S turnajem nejsem úplně spokojená, ale zároveň jsem na nás pyšná, protože 6. místo je skok dopředu o 2 místa oproti loňské sezóně.

 

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Veronika Vítová, Michaela Černá, Aneta Valentová, Adriana Šlajerová, Sofie Páv.

 

David Konečný, trenér