Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Třeťáci v Americkém centru na ZČU

Třeťáci v Americkém centru na ZČUV úterý 7. 5. se třídy septima a 3.B podívaly do Amerického centra v kampusu ZČU v Plzni.

V učebnách Ústavu jazykové přípravy, kde se nachází právě i Americké centrum pod záštitou americké ambasády, nás přivítal Dr. Brad Vice, Američan žijící v Česku už několik let. Žáky seznámil s rozdíly mezi českou a americkou kulturou. Dr. Vice se tímto tématem zabývá i v rámci svého působení na Pedagogické fakultě ZČU, a tak našim žákům přiblížil tuto problematiku i z odborného hlediska, ale nechyběly ani osobní anekdoty a veselé historky o kulturních šocích a střetech, které si sám prožil.

1.jpg

Kromě kulturních rozdílů se žáci dozvěděli i o možnostech studia nebo dobrovolnictví v USA, což je pro mnohé z nich jistě atraktivní destinace, a to i pro případné budoucí studium. Zároveň byla žákům představena možnost využití online zdrojů amerických knihoven a také tzv. Movie nights, které Americké centrum pravidelně pořádá.

Krátká návštěva kampusu se povedla. Žáci zkusili pohovořit s rodilým mluvčím a dozvěděli se informace, které v budoucnu mohou zužitkovat při svých cestách, dalším studiu nebo při pobytu v zahraničí.

 

Mgr. Jana Herličková, Mgr. Michaela Luttman, vyučující AJ