Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kvalifikační turnaj U20

Kvalifikační turnaj U20Volejbal Plzeň - Sokol Frýdek-Místek 3:2 (25:19, 13:25, 18:25, 25:13, 15:10)

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře, soupeře jsme velmi dobře bránili a důrazem v útoku jsme získali první set. V dalším průběhu se ze hřiště vytratila energie, kterou jsme vložili do prvního setu a soupeř toho beze zbytku využil. Od čtvrtého setu jsme dokázali ubránit nejlepší útočnici soupeřek, současně jsme kvalitně podávali a agresivním dohráváním bodových situací jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

1.jpg

Volejbal Plzeň - VK Dukla Liberec 0:3 (8:25, 16:25, 20:25)

Liberecké hráčky jsou každoročně jedním z adeptů na mistrovský titul a úvod zápasu tomu odpovídal. Než jsme se stačili rozkoukat, první set byl za námi. Následným tlakem jsme soupeřky donutili k chybám, začali jsme lépe bránit, ani to ale nestačilo k zisku druhé sady. I třetí set jsme dotahovali liberecké vedení, hráčky, které doposud tolik příležitostí nedostaly, se situace nezalekly a rvaly se o každý míč. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a zvítězil zaslouženě.

 

Volejbal Plzeň - TJ Kralupy 0:3 (16:25, 23:25, 21:25)

V nedělním zápase jsme se trápili v útoku, nedokázali jsme si kvalitně nahrát a i lehké míče jsme nekvalitně zpracovávali. Větší agresivitou v útoku a zlepšeným příjmem jsme se dostali až do koncovky druhého setu, tam však byl důraznější soupeř. Ve třetím setu jsme jen dotahovali bodové manko, které si kralupské volejbalistky pohlídaly.

 

David Konečný (trenér): Věděli jsme, že soupeři v této skupině nebudou jednodušší, jsem však přesvědčen, že i přes absenci Sofie Páv a Anety Valentové jsme měli podat lepší výkon. Celkově nám chyběl projev na hřišti z minulého víkendu, útočná agresivita a odvaha a klid na příjmu.

 

Julie Blasczyková (kapitánka): První letošní zápas extraligy U20 jsme zahájili s Frýdkem-Místkem, zápas se nám povedl a dokázali jsme vyhrát 3:2. Večerní utkání jsme odehráli s domácím Libercem, zápas se nám bohužel nepovedl podle našich představ a prohráli jsme 3:0. Nedělní zápas se nám opět nezdařil a proti Kralupům jsme nedokázali uhrát ani bod.

 

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Aneta Freislebenová, Veronika Vítová, Michaela Černá

 

David Konečný, trenér volejbalu