Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ekologická exkurze do Environmentálního centra Krsy 2023

Ekologická exkurze do Environmentálního centra Krsy 2023Naše gymnázium již tradičně zorganizovalo exkurzi do hezkého prostředí Environmentálního centra Krsy. Vzdělávací program je veden rodinou Houdových, kteří svými zajímavými aktivitami a výkladem zapojují po celé dopoledne naše nové žáky prvních ročníků a Primy. Cílem je naučit se ve skupinách spolupracovat, něco si uvědomit, zopakovat či se novému naučit z oblasti environmentalistiky.

1.jpg 2.jpg 3[36].jpg

Letos se zatím exkurze zúčastnili žáci třídy 1.A 13. 9. a třídy 1.B 19. 9. Do EC Krsy se také v říjnu podívá třída Prima.

Akce měla úspěch. Žáci byli šikovní při všech aktivitách. Díky financím z projektu Environmentální výchova hrou v rámci dotačního titulu Plzeňského kraje Mikrogranty pro oblast školství, mládeže a sportu se nám daří žákům nabídnout vzdělávací program zdarma.

 

Mgr. Hana Rotová, koordinátorka EVVO

 

A jak školní akci hodnotí žáci? Přečtěte si sami….

V úterý 19. 9. se naše třída 1.B vydala do Enviromentálního centra Krsy. Přivítáni jsme byli  zajímavou aktivitou, kdy jsme si vyzkoušeli kooperaci a vzájemnou pomoc s hendikepem. Uvnitř centra nás čekal program, který nám odtajnil něco z historie, něco z poznatků o lidském těle nebo o funkci naší planety či sluneční soustavy. Předposlední aktivitou byl trénink krátkodobé paměti skrze učení krátkých básniček ve venkovním prostředí. Na úplný závěr jsme se dozvěděli, jak funguje melatonin, jak s hormonem melatoninem hospodařit a které světlo nám škodí a kdy nikoliv. Program byl velmi zábavný a poučný. Akci jsme si užili a získali spoustu postřehů a nových vědomostí.

za třídu 1.B  Jindřich Čížek