Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Adaptační dny na SG

Adaptační dny na SGV prvním zářijovém týdnu proběhly na sportovním gymnáziu již tradiční adaptační dny věnované novým třídním kolektivům ze tříd  1. A, 1. B a Primy. Žáci se spolu se svými třídními učiteli účastnili seznamovacích her a činností stmelujících kolektiv.

1.jpg

Ve druhé části se přesunuli ven a absolvovali pěší výlet do Křimic, kde se věnovali zdravovědě se zkušenými fyzioterapeuty. A jak zhodnotili samotní žáci program a zážitky se svým třídním kolektivem?

2.jpg 3.jpg

V pátek 8. 9. jsme se účastnili adaptačního kurzu za účelem poznat se s novou třídou. Sešli jsme se v 8 hodin. Nejprve k nám promluvily výchovná poradkyně a školní metodička prevence. Poté jsme dělali krátkou aktivitu zaměřenou na to, jak se cítíme v novém kolektivu. Následně jsme utvořili dvojice a měli jsme se navzájem představit třídě. Poslední aktivitu, kterou jsme dělali ve třídě, bylo psaní seznamu věcí, které máme společné. Vymysleli jsme toho opravdu hodně. Následovala pauza a přesun do Křimic, kde jsme prošli kurzem první pomoci. Začali jsme teorií a nakonec si znalosti ověřili na figurínách. Celkově jsme si den velice užili, poznali jsme se mnohem více, než kdybychom se seznamovali třeba v lavicích. Myslím, že  kurz splnil svůj účel.                       

Jakub Anderle, 1. A

 

Adaptační den naší třídy začal v učebně. Přesunuli jsme lavice a utvořili velký kruh, ve kterém jsme hráli různé seznamovací hry. Po dopoledni plném aktivit jsme se posilnili svačinou a vydali se na cestu do Křimic. Během cesty jsme si utvořili skupinky a povídali si.  V Křimicích jsme došli do parku a tam absolvovali kurz první pomoci. Den jsme si užili.

Aneta Špačková, 1. B

 

Mně se líbilo zapamatovávání jmen, protože od té doby si pamatuji jména všech spolužáků. Taky se mi líbilo, jak jsme předváděli svoje sporty. A nejvíc mě bavila hra s výměnou míst v kruhu.

Ella Kroupová, Prima

 

Mgr. Ivana Pelikánová, školní metodička prevence