Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kvalifikační turnaj EX-U18 v Jablonci nad Nisou

Kvalifikační turnaj EX-U18 v Jablonci nad Nisou

Extraligové kadetky svůj kvalifikační turnaj odehrály 16. - 17. 9. 2023 v Jablonci nad Nisou. Pořadatelem byla Dukla Liberec. Jelikož se jednalo o první turnaj této sezóny, nikdo nevěděl, jak bude vypadat síla jednotlivých týmů.

V prvním sobotním utkání jsme proti Frýdku-Místku odvedli poctivý volejbal s velkou mírou odvahy a energie. Holky se nevzdaly ani za nepříznivého stavu 0:2 a trpělivě věřily v náš volejbal. Bohužel jsme obrat nedotáhli k vítězství a prohráli 2:3. Utkání ukázalo, že rozhodujícím prvkem bude servis a zpracování míčů „zadarmo“. Druhé, večerní utkání proti Liberci, jsme ve všech setech začali koncentrovaně se snahou udržet soupeře co nejdále od sítě. Tento cíl se nám dařilo plnit, ovšem vždy jen do poloviny setů. Následně nás zrazoval příjem utkání a nevynucené chyby, které vedly k prohře 0:3. V neděli nás tedy čekalo klíčové utkání s týmem Vysočiny o umístění v turnaji a zároveň v dalším turnaji. Vysočina nás v prvním setu přitlačila razantním servisem a nedovolila nám vůbec nic. Od druhého setu jsme (kromě několika střídání v sestavě) zlepšili příjem a zejména náš servis byl stále více účinnější. V dalším průběhu utkání se nám nepodařilo soupeře ubránit a utkání dotáhnout do vítězného konce. Nejbolestivější pro nás bylo, že tým neměl potřebnou energii, bez které nejsme schopni hrát naši hru.

Turnaj byl pro mnoho hráček prvním seznámením s extraligou a z tohoto pohledu jsme v určitých pasážích setů dokázali předvádět volejbal, který trénujeme. Věřím, že holkám vydrží obrovská pracovitost a dokážou vše předvádět i v dalších utkáních.

Turnaje se zúčastnily: Pacholíčková A., Kremláčková A., Kovandová K., Balášová E., Mášková B., Seinbergerová A., Vítová V., Nekolová M., Ciprová L., Vávrová L., Horová N., Machová A., Schneider J., Schubertová N.

Výsledky:
Plzeň – Frýdek-Místek 2:3
Plzeň – Liberec 0:3
Plzeň – Vysočina 0:3

Slovo kapitánky Adély Pacholíčkové:

„Do prvního zápasu jsme vstoupili s neuvěřitelnou bojovností a energií, která dopomohla obrátit zápas na naši stranu. V pátém setu jsme bohužel podlehli servisu soupeře. Zápas proti Liberci nám ukázal, že dokážeme držet krok s kvalitním soupeřem, ale také, že máme před sebou ještě hodně práce. V neděli nás čekalo důležité utkání, kdy jsme nehráli svůj volejbal a podlehli jsme Vysočině. Znovu bych chtěla poděkovat lavičce, která byla slyšet za každé situace a vytvářela bouřlivou atmosféru.“