Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet do Salzburgu

Výlet do SalzburguVe dnech 7. – 8. 9. 2023 jsme se vydali na školní výlet do Salzburgu. Celkem nás jelo 43 žáků a tři paní učitelky. Sraz byl už v 5.45 h před školou, ale i brzké vstávání určitě stálo za to. Cesta autobusem pak proběhla bez problémů.

Návštěvu Salzburgu jsme zahájili prohlídkou historického jádra města, které bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Nejprve jsme zavítali k zámku Mirabell a do jeho zahrad. V ten samý den jsme si také prohlédli jednu z nejrušnějších ulic Getreidegasse a rodný dům W. A. Mozarta. Po krátkém rozchodu na ochutnávku pravých Mozartových koulí jsme vyjeli pozemní lanovkou na pevnost Hohensalzburg. Večer jsme přejeli na ubytování na okraji města.

1.jpg 2.jpg

V pátek, hned po snídani, jsme odjeli do Obersalzbergu. Odtud nás místní autobusy vyvezly pod horu Kehlstein. Pak jsme nastoupili do krásného mosazného výtahu ve skále, abychom vyjeli až na nejvyšší bod (1837 m. n. m.). Zde stojí Kehlsteinhaus (Orlí hnízdo), horská rezidence, kde pobýval Adolf Hitler a jeho nejbližší spolupracovníci. Dnes je ovšem nahoře restaurace.

3.jpg 4.jpg

Také jsme si užili nádherné výhledy na horský masiv Berchtesgadenských Alp. Z Orlího hnízda jsme se autobusem přesunuli k překrásnému jezeru Königssee, kde  jsme si na lodi užili i plavbu. Všichni jsme obdivovali nádhernou barvu tohoto ledovcového jezera. Kapitán naší lodi nám pověděl některé zajímavosti o jezeře (pro naše španělštináře však v němčině :)) Také jsme navštívili kostelík St. Bartolomä. Odtud jsme krásně viděli  horu Watzmann, centrální masiv Berchtesgadenských Alp. A odpoledne už nás čekala cesta  zpátky do České republiky.

Výlet se nám opravdu moc vydařil, počasí nám přálo a vše probíhalo hladce. Určitě by bylo skvělé podniknout příště něco podobného.

Moc děkujeme paním učitelkám, že zorganizovaly tak krásný výlet !

                                                                                              

Lucie Huclová a Kristýna Tesařová, Septima