Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Premiéra v extralize U22

Premiéra v extralize U22Náš první turnaj v této kategorii nám nadělil soupeře z těch nejtěžších, pražský Olymp a KP Brno. V tělocvičně základní školy v Radlicích, jejíž rozměry a parametry úplně neodpovídaly úrovni soutěže, jsme se nejdříve utkali s PVK Olymp Praha.

Volejbal Plzeň – PVK Olymp Praha 0:3 (22:25, 16:25, 16:25)

Do utkání jsme vstoupili velmi odhodlaně a agresivně, díky kvalitnímu servisu jsme si vybudovali už v úvodu prvního setu slibný náskok. Naneštěstí tato činnost se začala i dařit děvčatům z Prahy, my jsme se v útoku trošku trápili a koncovka už zaslouženě patřila Olympu. Ač další sety mohou působit, že jsme je prohráli rozdílem třídy, rozhodně jsme jim toto nedali zadarmo. I přes prohru jsem byl s výkonem, projevem na hřišti a nasazením děvčat spokojen. 

Volejbal Plzeň – VK KP Brno 3:0 (25:19, 25:16, 25:13)

Do druhého zápasu jsme vlétli jako uragán, zaskočené brněnské volejbalistky nevěděly, kam dřív skočit a i po umazání výrazného vedení jsme první set zdárně dotáhli do úspěšného konce. Opět to bylo naše podání, které soupeřky dostávalo do úzkých, následně jsme byli ještě důraznější v útoku než v předchozím zápase a i druhá sada vyzněla jasně v náš prospěch. Ve třetím setu začaly naše protivnice riskovat na servisu, toto jim částečně vycházelo, ale naší větší koncentrací a odhodláním jít za vítězstvím jsme jim již nedali šanci.

1.jpg 

Hráčky SG: Sofie Páv, Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Aneta Freislebenová.

 

David Konečný, trenér volejbalu