Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Letem, světem, obrazem

Letem, světem, obrazemKdo z nás nerad cestuje? Kdo z nás nerad poznává jiné kraje, jiné lidi, jinou kulturu?

Naši žáci z primy, sekundy a kvarty v hodinách výtvarné výchovy vzpomínali se štětcem v ruce na své cesty, anebo malovali a kreslili své vysněné cesty budoucí. Nejlepší díla byla vybrána na výstavu Letem, světem, obrazem, kterou zorganizovalo plzeňské Gymnázium Františka Křižíka.

4.jpg 2.jpg

V úterý 11. června se konala slavnostní vernisáž a my, vyučující VV, jsme mohly být pyšné, že se ve výstavním atriu gymnázia objevily obrázky i našich žáků: Elišky Růžičkové a Václava Kotouse z primy, Elišky Weberové ze sekundy a Bena Hradila, Emy Maškové, Anety Moulisové, Honzy Nemetha, Aničky Šikové a Báry Větrovské z kvarty.

1.jpg 3.jpg

Výstava je otevřená pro veřejnost denně od 10 do 17 hod. do konce června a pak od září do listopadu. Neváhejte a jděte se podívat. Dokonce můžete svými hlasy rozhodnout o nejlepších výtvarných dílech. Buďte objektivní, nezaujatí, ale….

To nejlepší vás/nás ještě čeká 8. – 9. 11., kdy se na GFK bude konat cestovatelský festival. Vrcholem by měla být návštěva syna norského mořeplavce a dobrodruha Thora Heyerdahla jr. a českého experimentálního archeologa Pavla Pavla, který na Velikonočním ostrově rozhýbal sochy moai.

Máme se na co těšit!

 

Mgr. Jana Šlajsová, vyučující VV