Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > SVK PK - to není jen půjčování knih

SVK PK - to není jen půjčování knihBlížící se závěr školního roku nám kromě uzavírání klasifikace přinesl i návštěvu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje ve Smetanových sadech v Plzni. 

Naše třída 1.A byla rozdělena do dvou skupin, které se v doprovodu paní učitelky Rotové a paní učitelky Krebsové vydaly na pouť knihovnou. Jedna skupina začala přednáškou o historii knihy a tisku a ukázkou starých tisků s PhDr. Marií Hálovou, během které jsme si osvěžili znalosti z literatury, ale i z dějepisu.

1.jpg

Druhá skupina zatím absolvovala prohlídku hlavní budovy, seznámila se s její historií, navštívila všechny veřejnosti přístupné prostory, volný výběr knihovny, studovny a čítárny. Byl nám představen způsob půjčování a vracení knih, postup při objednávání a rezervaci knih z domova, dozvěděli jsme se, jak a kde si můžeme nechat vypracovat rešerše a jak hledat v knihovním katalogu.

Návštěva knihovny pro nás byla určitě zajímavá a přínosná. Zároveň si naše třída celé dopoledne užila.

 

Jakub Anderle, 1.A