Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Linda Suchá opět nejúspěšnější skokankou Mistrovství ČR

Linda Suchá opět nejúspěšnější skokankou Mistrovství ČR

Ostravská atletická hala hostila o víkendu 20. - 21. 2. 2021 Halové mistrovství České republiky mužů a žen. Každý z účastníků musel být podroben pravidelnému testování, aby mohl využít ubytovacích služeb a účastnit se závodu. Počty účastníků soutěží byly rovněž omezeny, proto i samotná nominace na tento závod byla pro některé naše žáky velkým úspěchem.

Přes všechna úskalí přípravy v tomto nelehkém období bylo k vidění mnoho skvělých výkonů a napínavé souboje. Hned v prvním dnu mistrovství Linda Suchá potvrdila, že s mnohdy velmi těžkým přechodem do kategorie dospělých nemá žádný problém a v trojskokanském sektoru bojovala o nejvyšší příčky. Po velice napínavém souboji s Emmou Maštalířovou z Dukly Praha jí zlatá medaile unikla o pouhé 4 cm. Linda si však během soutěže vylepšila halový osobní rekord o 40 cm na současnou hodnotu 13,24 m.

Ve druhém soutěžním dni Linda opět ukázala bojovného ducha. V soutěži dálkařek se zachraňovala po dvou nezdarech třetím pokusem. V této vypjaté situaci předvedla výkon 609 cm, který ji posunul na první místo soutěže a komentátorem v hale byla titulována „ženou bez nervů“. Žádná ze soupeřek již nedokázala odpovědět, Linda se ve finálové sérii ještě dále zlepšovala a mistrovský titul jí patří právem za výkon 615 cm.

Velice zajímavý souboj se odehrál ve štafetě žen na 4x200 m, kde proti sobě nastoupily hned dvě trojice našich atletek, a to v barvách Škody Plzeň (Suchá, Píchalová, Matoušková) a v dresu Sokola Petřín (Sobotková, Voříšková, Vébrová). Obě štafety dokončily závod na medailových pozicích, když štafeta Škody finišovala na skvělém druhém místě a děvčata Sokola Petřín na krásné bronzové pozici.

Velký osobní rekord 56,70 s a hodnotné 6. místo v běhu na 400 m si z Ostravy odváží věkem teprve dorostenka Kateřina Matoušková. Ve výborném světle se předvedly i čtvrtkařka Anežka Voříšková a překážkářka Barbara Píchalová, které shodně obsadily 9. místo.