Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěšní atleti na MČR dorostu a juniorů v Ostravě

Úspěšní atleti na MČR dorostu a juniorů v Ostravě

Atletická mládež, ze všech sportů asi jako jediná, dostala v letošní zimní sezóně možnost poměřit síly v rámci republikového šampionátu. Přestože byl z důvodu omezeného počtu závodů pro některé žáky tento start letošní premiérou, prokázali, že jsou i přes tento fakt schopni dosahovat mimořádných výkonů.

Velice se dařilo v překážkových bězích děvčat. Barbara Píchalová po roční odmlce navázala na svou předchozí řadu mládežnických medailí a v novém krajském rekordu 8,60 s zvítězila v kategorii juniorek. Velmi zdatnou nástupkyni má Barbara v prvačce Emmě Zvěřinové, která si mezi dorostenkami na stejné trati 60 m př. rovněž poradila s veškerou konkurencí a odváží si zlatou medaili a osobní rekord 8,59 s. Prvenství si dále připsal dorostenec Jakub Peterka v nejkratším sprintu na 60 m. Jeho pouť za dalšími medailemi trochu brzdila poraněná záda, a tak se musel spokojit s bronzem ve skoku dalekém (662 cm) a závěrečnou disciplínu 200 m byl dokonce nucen vynechat.

Velikou radost přinesl skok vysoký Aničce Šobrové, která si domů v osobním rekordu 168 cm odváží stříbrnou medaili ze soutěže dorostenek. Druhé místo v téže kategorii a rovněž osobní rekord patří Kateřině Matouškové v běhu na 400 m (56,58 s). Poslední stříbrná medaile patří Philippu Carpentierovi, jenž proběhl cílem závodu na 3000m juniorů v čase 8:41,39.

Bronzovou radost zažila Anežka Voříšková na trati 400 m juniorek. Zvládla ji v novém osobním maximu 56,57 s. Dlouholetou příslušnost k nejlepším sprinterkám ČR potvrdila Klára Sobotková, která doběhla třetí v závodě na 60 m. Smolnou chvilku si pak prožila na dvousetmetrové trati, kdy ve finiši upadla ze slibné 3. pozice.

Pěkné, ale velmi nepopulární 4. místo hned dvakrát získala Kateřina Burianová a to v běhu na 200 m a ve skoku dalekém. Většinu dálkařské soutěže figurovala na medailových pozicích, nakonec však k vytoužené medaili scházely 3 cm. Těsně pod stupni vítězů skončil také výškař Pavel Froněk.

Všem atletů děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme hladkou přípravu na letní sezónu - více fotografií z akce najdete v naší fotogalerii.